0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
کشور سازنده
پهنای لاستیک
ارتفاع دیواره(فاق)
قطر رینگ (اینچ)
کالا برای:

لاستیک

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

متناسب با نوع خودرو، ابعاد و کیفیت و قیمت لاستیک ها نیز متغیر می باشد و برای خودروهای مسابقه نوع لاستیک ها در تعیین سرعت بسیار مؤثر می باشد و به اجزای مختلف تایر وابسته می باشد. یعنی لاستیک ها از نظر ابعاد، فاق و همچنین اندازۀ رینگ ها با هم متفاوت هستند و نیاز است افرادی که اقدام به  خرید تایر می کنند، حتماً اطلاعات جامعی نسبت به انواع لاستیک ها داشته باشند و سپس بر مبنای نیاز و در نظر گرفتن قیمت لاستیک، مناسب ترین تایر را برای خودروی خود خرید نمائید. خرید لاستیک به صورت اینترنتی این مزیت را ایجاب می کند که انتخاب های گسترده تری به مشتری می دهد.

 

فروشگاه لاستیک همپا عرضه کنندۀ انواع لاستیک های خودروهای مختلف در بازار می باشد. همانطور که آگاه می باشید لاستیک از مهمترین بخش های خودروها به حساب می آید که از اهمیت بالایی برخوردار است و تأثیر مستقیم بر روی سرعت و امنیت انواع خودروها دارد. کیفیت مواد اولیه در تولید انواع لاستیک ها بسیار اهمیت دارد و بر روی ماندگاری تایرها مؤثر می باشد خرید لاستیک با کیفیت و متناسب با نوع مصرف می تواند به پرداخت بهینه بیانجامد. فروش لاستیک با قیمت مناسب و با کیفیت بالا از مزایای فروشگاه لاستیک همپا می باشد. در فروشگاه همپا قیمت لاستیک به طرز چشمگیری رقابتی تعیین می گردد.

لاستیک

خرید لاستیک

تنوع ماشین آلات تولید شده بسیار می باشد و به طبع ابعاد و ساختار لاستیک های خودروها نیز با یکدیگر متمایز می باشند و حفظ این نکات در خرید لاستیک حائز اهمیت می باشد و بر روی کارکرد خودروها و میزان مصرف سوخت نیز تأثیر می گذارد. در بازار انواع خودروهای سواری، شاسی بلند، سنگین، کشاورزی، صنعتی، موتور و غیره مورد استفاده قرار گرفته می شوند، لاستیکی که برای هر کدام از این خودروها مورد استفاده قرار می گیرد به طبع با یکدیگر متفاوت می باشند و دارای ابعاد و ساختار متفاوتی هستند که توانایی فشار وزن کلی خودروها را داشته باشند. قیمت لاستیک برای بعضی برندها نسبت به سایرین از تفاوت چشمگیری برخوردار است در صورتی با خرید همان لاستیک در مواردی تا 30 درصد در مصرف سوخت سرفه جویی حاصل می شود که موارد بایستی هنگام خرید لاستیک مورد توجه قرار گیرند.

قیمت لاستیک

یکی از مسائلی که هنگام خرید تایر برای خریدار مهم می باشد، قیمت لاستیک ها می باشد و به اشتباه ارزان ترین تایر را برای خودروی خود خریداری می کنند، ولی در صورتی که نکتۀ مهم در خرید لاستیک های انواع خودروها، کیفیت و رعایت استانداردهای تولید لاستیک ها می باشد همچنین سال ساخت لاستیک روی قیمت لاستیک تاثیر گذار است که باید در نظر گرفته شود و بر اساس آن تایر مورد نظر خود را خریداری نمائید. در خرید لاستیک باید در نظر داشته باشید تنها ملاک تصمیم گیری علاوه بر قیمت حتما کیفیت و سال ساخت  انواع لاستیک سواری را هم در نظر بگیرید. با خرید انواع لاستیک از فروشگاه همپا، قیمت لاستیک متناسب با سال ساخت و با کیفیت بالا دریافت خواهید کرد. 

 

سوالات متداول :

 

شاخص بار در لاستیک چیست؟

شاخص بار در هر لاستیک بر حسب کیلوگرم یا پوند نشان داده می شود. عدد شاخص بار لاستیک،نشانگر بیشترین میزان باری است که یک لاستیک می تواند در حالت بیشترین عدم تعادل ، تحمل کند.

شاخص سرعت در لاستیک چیست؟

بیشترین سرعتی که یک لاستیک می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد، نرخ سرعت آن را نشان می دهد. مهم ترین موضوع در خواندن عدد شاخص سرعت در هر لاستیک توجه به این موضوع است که این عدد، امن ترین حالت عملکرد لاستیک را نشان می دهد. پس می توان در حالت های کمتر از آن ، بیشترین استفاده را کرد و از این عدد تجاوز نکرد چرا که ممکن است موجب خطرات جبران ناپذیری شود.

لاستیک ایرانی بخریم یا خارجی؟

اولین سوالی که ذهن اکثر رانندگان را درگیر خود خواهد کرد بحث داخلی یا خارجی بودن لاستیک مورد نیازشان است که گروهی به سادگی با توجه به بودجه خود به آن پاسخ می دهند و دیگران کمی حساس تر عمل می کنند. اما کارشناسان فنی خودرو با توجه به فاکتورهای مهم در تایید سلامت لاستیک معتقدند لاستیک های تولیدی ایران هیچ تفاوتی با لاستیک های خارجی از نظر کیفیت و استانداردهای بین المللی ندارند و در برخی موارد لاستیک های ایرانی به دلیل تازه بودن و نزدیک بودن زمان تولید و توزیع در بازار حتی کیفیتی بالاتر از لاستیک های وارداتی دارد، چون بر اساس استاندارهای جهانی، لاستیک تولید شده هنگامی که در شرایط ایده ال نگهداری شود دارای تاریخ مصرفی حداکثر سه ساله است و پس از آن مناسب استفاده نیست.

آج لاستیک (گل تایر) خودرو چیست و چه کارایی دارد؟

شیارهای لاستیک به صورت متفاوت طراحی می شود. اصلی ترین و مهم ترین نقش طرح گل لاستیک یا همان آج لاستیک در ترمزگیری و چسبندگی خلاصه می شود. همچنین فرمان پذیری خودرو نیز ارتباط مستقیمی با لاستیک های خودرو به ویژه طرح لاستیک آن دارد.

بایاس یا رادیال در لاستیک به چه معناست؟

به طور معمول لاستیک های موجود در بازار در دو نوع بایاس و رادیال است. در تولید لاستیک های بایاس که از تکنولوژی قدیمی برخوردار هستند، از الیاف و رشته های نخی استفاده می شود در حالی که در تولید لاستیک های رادیال از رشته های سیمی استفاده می شود.تایرهای بایاس به مرور زمان به دلیل تغییر شکل آج لاستیک حالت جمع شده پیدا می کند که این مساله باعث کاهش عمر لاستیک و چسبندگی آن به جاده می شود. اما تایرهای رادیال به دلیل ساختار محکم و تغییرات کمتر در آج لاستیک در پیچ ها چسیندگی خوبی به سطح جاده دارند. تایرهای رادیال به دلیل رشته های سیمی در ساختار خود تحمل سرعت بالاتری نسبت به تایرهای بایاس را دارند. قیمت لاستیک های رادیال بیشتر از نوع بایاس است.

شاخص UTQG در لاستیک چیست؟

این شاخص نشان دهنده شاخص سایش، چسبندگی و دما در لاستیک است.

ضریب سایش تایر (Tread Wear) این عدد صرفا یک میزان نسبی است که به عوامل مهمی مانند نوع استفاده، شرایط جغرافیایی، دما، میزان باد تایر بستگی دارد. برای مثال لاستیک با ضریب سایش 200 دو برابر لاستیک با ضریب سایش  100 دوام و طول عمر خواهد داشت.

ضریب چسبندگی تایر (Traction) آج لاستیک نقش مهمی در این ضریب دارد. این شاخص به صورت A/B/C/AA  نشان داده می شود. AA  نشانگر ضریب اصطکاک و چسبندگی قوی و C نشانگر ضریب چسبندگی و اصطکاک ضعیف است.

ضریب دما در تایر (Temperature) یکی از عوامل اصلی فرسایش لاستیک گرماست. گرما کارکرد و دوام تایر را به شدت تحت تاثیر قرار داده و عامل اکثر عیب های تایر قبل از پایان عمر آن است.برای آزمودن تایر از جهت توانایی تحمل دمای بالا، لاستیک ها را در سرعت بالا تست می کنند. برای رتبه بندی میزان تحمل دما از حروف A-B-C  استفاده می شود. حرف A  نشانگر بیشترین میزان تحمل لاستیک در مقابل دمای بالا بر اثر حرکت با سرعت زیاد می باشد.

 

ادامه مطلب ˅
5 / 10
از 8 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

با درود و احترام آدرس سایت تغییر پیدا کرده

لطفا برای اطلاع از قیمت ها و تخفیفات به

آدرس https://hampalastik.com/ مراجعه کنین.